Forum -=[ BUNKIER ]=- Strona Główna
 Home    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Galerie
 Rejestracja    Zaloguj
[[[.STOP.MILICYJNEJ.PROWOKACJI]]][[[[.A.C.A.B]]]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum -=[ BUNKIER ]=- Strona Główna -> gLoBaL
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abalienated
PostWysłany: Pią 21:02, 28 Mar 2008 Powrót do góry


Dołączył: 24 Paź 2005

Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: tyle pytan??

OŚWIADCZENIE STOWARZYSZNIA KIBICÓW GKS-U KATOWICE „SK1964” DOTYCZĄCE WYDARZEŃ Z TARNOWA I KRAKOWA W DNIACH 22 I 23 MARCA


Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”, reprezentujące wszystkich kibiców naszego klubu, pragnie ustosunkować się do pojawiającej się w mediach informacji na temat wydarzeń z dni 22 i 23 marca.

Z relacji przedstawianej w środkach masowego przekazu możemy dowiedzieć się, iż zatrzymano 39 kibiców, którzy w dniu 22.03.2008 na dworcu kolejowym w Tarnowie zaatakowali policję „ochraniającą pociąg”

Niestety nie poinformowano o przyczynie, która wywołała ten atak. Kibic naszego klubu został brutalnie poturbowany przez funkcjonariuszy prawa, gdy przechodził z jednego wagonu do drugiego. Ta policyjna prowokacja wywołała opisane w mediach wydarzenie.

Jako Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” ubolewamy nad rozwojem wypadków oraz zdecydowanie potępiamy akty wandalizmu i chuligaństwa. Należy, jednak zadać sobie pytanie: „Czy policja, mieniąca się stróżami prawa, swoim zachowaniem nie spowodowała całego zajścia?”. Duża cześć winy za zaistniałe wydarzenia leży po stronie funkcjonariuszy. Prawdę tą media umyślnie (?) starały się przemilczeć.

Z wielkim zdziwieniem odebraliśmy także brak informacji w relacjach mediów, jak wyglądało zatrzymanie podejrzanych kibiców.

Pociąg został zatrzymany na stacji Kraków – Mydlinki. Tam na kibiców GKS-u Katowice czekały już wzmożone oddziały prewencji. Policjanci używając gumowych pałek oraz gazu wdarli się do wynajętego przez nas pociągu i sterroryzowali wszystkich fanów każąc im się kłaść na ziemię w wąskich przedziałach. Temu rozkazowi towarzyszyły liczne ciosy pałką, gazowanie, kopanie, uderzenia pięścią oraz słowne obrażanie. Następnie kilku zamaskowanych policjantów weszło do każdego przedziału i wybierało osoby, które rzekomo uczestniczyły w zajściach w Tarnowie. Wskazani byli wywlekani z pociągu i następnie katowani gumowymi pałkami po całym ciele. Wszyscy oni zostali następnie przewiezieni do komendy w Tarnowie.

Po dłuższym czasie mundurowi zaczęli wyciągać kibiców - grupami - po kilkanaście osób, na całkowicie ciemny peron (oświetlone było jedynie miejsce gdzie robiono zdjęcia). Zdecydowana większość sympatyków naszego klubu (zaraz po spisaniu danych) została siłą zmuszona do położenia się w ciemnym miejscu na peronie, gdzie dochodziło do iście dantejskich scen: uderzanie, poniżanie, skakanie po plecach czy plucie to tylko wybrane metody "rozrywki", którą zafundowali sobie młodzi stróże prawa z krakowskiej oraz tarnowskiej policji. Najbardziej dziwi fakt, że wszystko działo się za przyzwoleniem wysokich rangą funkcjonariuszy, oraz policjantów nieumundurowanych, którzy legitymowali kibiców. Na zakończenie ponownie wszyscy dostawali ciosy gumowymi pałkami, a następnie zostali wpędzeni z powrotem do pociągu. Wcześniej wszystkie przedziały zostały przeszukane przez policję (przy okazji przeszukania funkcjonariusze kradli szaliki, czapki oraz pieniądze kibicom) oraz zagazowane. Oczywiście dalej wszyscy zmuszeni byli leżeć na podłodze.

Ogólnie ponad sześciuset kibiców GKS-u Katowice spędziło pięć godzin leżąc na ziemi. Byli bici, poniżani, okradani oraz gazowani. Katowano wszystkich, bez żadnych wyjątków. Jeden z kibiców otrzymał ponad 20 uderzeń pałką w górne partie ciała, i od tragedii uratował go jedynie fakt, iż pałka w pewnym momencie najzwyczajniej się złamała. Kilka chwil później funkcjonariusz, który dokonał tego samosądu ukradł pieniądze z portfela na oczach kilkudziesięciu osób będących w tym samym wagonie. Policyjną pałką dostała nawet jedna z dziewczyn jadących na mecz. Wśród katowanych kibiców była osoba mająca astmę, która inhalatora mogła użyć dopiero po dłuższym czasie. Również kilka innych osób, cierpiących na różne choroby, przez bierność policjantów było narażonych na utratę zdrowia i życia. Bezpodstawnie zatrzymano młodego kibica, którego dręczono psychicznie. Jeden z organizatorów wyjazdu i pracowników klubu GKS Katowice, który wyszedł porozmawiać z policją został brutalnie pobity oraz okradziony z pieniędzy wyjazdowych – 4 tys. złotych. Kilkadziesiąt osób zostało pozbawionych wolności na okres 48 godzin i spędziło święta wielkanocne na komendzie. Trzydziestu zostanie w areszcie przez najbliższe trzy miesiące. Oprócz zeznań policjantów nie ma żadnych innych dowodów.

Z godziny na godzinę otrzymujemy coraz bardziej niepokojące informacje dotyczące zatrzymanych kibiców. Rodziny podejrzanych po wczorajszej wizycie w tarnowskiej prokuraturze nie mają wątpliwości, ze ich bliscy byli w areszcie dotkliwie pobici. Niektórym z nich zabrano ubrania oraz wyłączono ogrzewanie w celach. Adwokaci podejrzanych podkreślają skandaliczne zachowanie zarówno policji, jak i pracy tarnowskiego sadu. Absurdem najwyższego stopnia jest niechęć poinformowania rodzin podejrzanych o aktualnym miejscu przebywania ich bliskich - zostali oni rozwiezieni po aresztach w całym województwie małopolskim.

Zastanawiający jest fakt, iż równo z pojawieniem się oddziałów policji na dworcu kolejowym w Tarnowie pojawiła się także ekipa telewizyjna, natomiast podczas „pacyfikacji” pociągu telewizja nie dojechała, mając na to, co najmniej dwa razy więcej czasu. Zbieg okoliczności? Czy może policja nie zgodziła się na obecność kamer, które mogłyby przeszkodzić w radosnym katowaniu kibiców? A może to telewizja nie chciała pokazać prawdy?

Polskie prawo cechuje między innymi zasada domniemania niewinności. Jak ona ma się do wydarzeń z Krakowa i Tarnowa? „Sprawiedliwość” wymierzono siłą, bez dowodów i procesu, kierując się nienawiścią do kibiców. Jak dużo jeszcze czasu musi upłynąć, nim policja oprócz zmiany nazwy z milicji, zmieni także swoje postępowanie i sposób podejścia do obywateli?

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” rozważa wniesienie sprawy o pobicie do prokuratury. Wszyscy skatowani kibice poddali się obdukcji lekarskiej. Jesteśmy także w posiadaniu filmów, kręconych aparatami komórkowymi, a wskazujących na winę funkcjonariuszy. Głęboko wierzymy, iż policjanci, którzy dopuścili się powyższych przestępstw zostaną ukarani.

Pragniemy także przypomnieć, iż kibice organizują wiele akcji charytatywnych oraz pozytywnie promują klub GKS Katowice. Ubolewamy nad wydarzeniami z tych dwóch dni, mając nadzieję, iż nie będziemy kojarzeni, jako chuligani tylko jak kibice działający pozytywnie na rożnych płaszczyznach życia społecznego.


Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”

Dziennikarzy, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z dni 22 i 23 marca prosimy o kontakt z poniższą osobą.

Piotr Koszecki
prezes Stowarzyszenia Kibicow GKS-u Katowice "SK 1964"
tel. +48 696 714 901

Komórka włączona 24 godziny na dobę.

Relacje poszkodowanych są dostępne pod tym adresem: [link widoczny dla zalogowanych]


W związku z wydarzeniami mającymi miejsce podczas powrotu kibiców GKS Katowice z meczu ze Stalowej Woli na stacji kolejowej Kraków-Mydlniki w nocy z soboty na niedzielę (22/23 marca br.) klub SSK GKS Katowice informuje, że nie pozostawi tej sprawy bez echa.

Klub potępia zachowanie osób, którzy wcześniej na stacji kolejowej w Tarnowie wdali się w bójkę z Policją. Nie ma usprawiedliwienia dla kibiców, którzy wszczynają bijatyki na stadionach i poza nimi.

Licznie poszkodowani kibice zdają relacje, wedle których zachowanie Policji na stacji Kraków-Mydlniki było odwetem za wydarzenia z Tarnowa. Kibice twierdzą, że zachowanie policji było czystym bandytyzmem, polegającym nie tylko na poniżaniu i wulgarnemu obrażaniu kibiców GKS, lecz także na niszczeniu telefonów komórkowych, okradaniu i katowaniu sympatyków GieKSy. Wielu z kibiców zostało wyciągniętych z pociągu „na ślepo” według „uznania” funkcjonariuszy i bitych, wiele osób dusiło się w przedziałach w wyniku wpuszczenia do nich gazu łzawiącego. Ponadto przez długi okres czasu kibice zmuszeni byli do leżenia w przedziałach na ziemi bez prawa podniesienia nawet głowy, gdyż groziło to kolejnym pobiciem. To tylko niektóre z zachowań Policji wymienianych w relacjach kibiców.

Kibice GKS w tej chwili licznie przeprowadzają obdukcje (w całości na koszt Stowarzyszenia Kibiców GKS Katowice „1964”), mające na celu określenie siły obrażeń powstałych w wyniku zachowań małopolskiej prewencji i również podjęli działania mające na celu wyciągnięcie tej sprawy na światło dzienne.

Jedną z osób, która poddała się obdukcji był pracownik klubu, który dzisiaj pojawił się w siedzibie GKS Katowice z wydaną opinią dotyczącą odniesionych obrażeń. Zakomunikował ponadto, że w czasie interwencji Policji na stacji Kraków-Mydlniki zostały przez niego utracone środki finansowe przeznaczone na poczet wynajętego pociągu w wysokości 4 tys. zł.

SSK GKS Katowice zapoznaje się z wstrząsającymi relacjami z wyjazdu pobitych kibiców, a także z wynikami obdukcji. Do małopolskiej Policji zostało wysłane zapytanie dotyczące ustosunkowania się do wydarzeń w nocy z soboty na niedzielę.

Troche rozmow "stróżów prawa" [link widoczny dla zalogowanych]

PRAWDA [link widoczny dla zalogowanych]

CHCE POWIEDZIEĆ ZE SKATOWANYCH I ZATRZYMANYCH NA 3 MIESIĘCZNE SANKCJE WYBIERANO BEZPODSTAWNIE Z POCIĄGU, PO CZYM KATOWALI ICH BARDZO DŁUGO. WŚRÓD "KIBICóW-BANDYTÓW" ZNALEŹLI SIE MŁODZI CHŁOPCY, KTÓRZY ZOSTALI ZATRZYMANI BO MIELI SZARE BLUZY. SA W śROD NICH OSOBY KTÓRE NIE MIAŁY NIGDY KONFLIKTU Z PRAWEM, WIEC POMYŚLCIE JAKI TERAZ TO JEST DLA NICH STRES. STOWARZYSZENIA ZARÓWNO JAK I MY KIBICE Z CAŁEJ POLSKI CHCEMY POWYCIĄGAĆ TYCH BIEDNYCH CHŁOPAKÓW ALE NA TO SA POTRZEBNE OGROMNE ŚRODKI NA PRAWNIKÓW I PORĘCZENIA MAJĄTKOWE ,NA CHWILE OBECNA OKOŁO 77TYS ZŁ. POMYŚLCIE O TYM, NASTĘPNYM RAZEM I TY MOŻESZ PAŚĆ OFIARA ZOMO!!!
Na poniższy numer konta można wpłacać pieniądze na pomoc dla zatrzymanych chłopaków:

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964"
ul. Bukowa 1, 40-108 Katowice
PKO BP
06 1020 2313 0000 3102 0173 6131

WIECEJ MOZNA POCZYTAC NA [link widoczny dla zalogowanych]BARDZO PROSZE O PRZEKAZANIE TEJ WIADOMOSCI GDZIE TYLKO SIE DA.(MANIOL WIERZE W CIEBIE).BARDZO PROSZE TEZ O NIE PISANIE GLUPOT TYPU: EEE KIBOLE TO IM SIE NALEZALO ITP. CI Z WAS KTORZY UCZESTNICZA BADZ UCZESTNICZYLI W MANIFESTACJACH, IMPREZACH MASOWYCH WIEDZA CO TO DOSTAC ZA WIDZI MI SIE WLADZY.DZIEKUJE

SKOCZEK

[link widoczny dla zalogowanych]

tak zomo traktuje slask wroclaw ktory przyjechal do Katowic
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Kamyk aka KAMISHI
PostWysłany: Nie 8:49, 30 Mar 2008 Powrót do góry


Dołączył: 21 Lis 2005

Posty: 2742
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Będzin Syberka / Katowice Sokolska

Byłem kiedyś policjantem (milicję zlikwidowano daaawno temu) w Katowicach i do dziś pamiętam jak wszystkie jednostki z Katowic musiały jechać na interwencje na katowicki dworzec jak kibice wspomnianej "gieksy" chcieli ubić przyjezdnych kibiców innej drużyny na peronie.

Pamiętam również, jak wchodzili na torowisko i rzucali w nas kamieniami pozbieranymi z torów, tym samym dokonując czynnej napaści na policjantów.

Sytuacji opisanej przez skoczka nie widziałem na własne oczy więc nie stoję po niczyjej stronie. Chciałem jedynie pokazać tą drugą stronę, jak często byliśmy brutalnie atakowani przez kibiców (ot tak, żeby się na nas wyżyli oraz na wszystkim co po drodze spotkają), którym nie wystarczała sportowa rozrywka. Kibiców, chcących za wszelką cenę zniszczyć policję (bo tak od lat zaprogramowano ich wrogość do służb porządkowych, próbujących zapobiec nierzadko krwawym walkom pomiędzy konkurującymi ze sobą kibicami negatywnie nastawionych do siebie klubów "sportowych").

Wiem, że nie każdy kibic jest kibolem i wielu kibiców przychodzi na mecze faktycznie dla sportu i takich szanuję. Ale niestety są również i tacy, którzy szukają prowokacji, która nierzadko kończy się bez happy endu.

Winowajców sytuacji opisanej przez Skoczka nie szukam. Chcę tylko zaznaczyć, że często tak się zdarza, że stróże prawa są później oskarżani, a agresorzy przyjmują rolę poszkodowanych.

To, że kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt razy policja dostawała wpierdol jakoś nikogo nie rusza, a gdy ma miejsce sytuacja że to kibice raz zostali poszkodowani, nagle staje się szum.

Cóż... agresja budzi agresję. Niezależnie z której strony.
Jedno jest pewne: swojego syna NIGDY nie zabiorę na żaden mecz!


PS.
Skoczku. Text mój nie miał misji obalenia tego co napisałeś. Przeczytałem, zrozumiałem i zwyczajnie powymienialiśmy się faktami, co nie zmienia sytuacji, że do marcowej napaści faktycznie doszło.
Zobacz profil autora
abalienated
PostWysłany: Nie 9:08, 30 Mar 2008 Powrót do góry


Dołączył: 24 Paź 2005

Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: tyle pytan??

.kamyk mnie nie chodzi o bronienie chuliganów w jaki kolwiek sposób.sapali dostali wpierdol - proste. chodzi tu o pomoc dla niesłusznie zatrzymanych chłopaków, którzy zostali wyszarpani z tłumu 500 kibiców(w takim tłumie ciężko raczej rozpoznać kogokolwiek) i osadzeniu ich na 3 miesięcznej sankcji tylko dlatego ze mieli szare bluzy.

!!!.A.C.A.B.!!!
Zobacz profil autora
Kamyk aka KAMISHI
PostWysłany: Nie 9:36, 30 Mar 2008 Powrót do góry


Dołączył: 21 Lis 2005

Posty: 2742
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Będzin Syberka / Katowice Sokolska

Poczekajmy na neutralne źródło informacji.
1) O agresji kiboli szprechały media ustawione przez policję.
2) O tym że kibice zostawali osadzeni na 3 mies. sankcji "tylko dlatego ze mieli szare bluzy" jest napisane przez fana GKS.

Poczekajmy na obiektywną opinię, o ile takowa zaistnieje.

Resztę spraw omówiliśmy w całkiem spokojnym tonie na GG.
Zobacz profil autora
Schranzman
PostWysłany: Śro 19:19, 02 Kwi 2008 Powrót do góry


Dołączył: 03 Maj 2006

Posty: 161
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: DG

pomyliłeś fora ;]
Zobacz profil autora
Kamyk aka KAMISHI
PostWysłany: Śro 20:12, 02 Kwi 2008 Powrót do góry


Dołączył: 21 Lis 2005

Posty: 2742
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Będzin Syberka / Katowice Sokolska

Nie pomylił.

Wielu z nas porusza tutaj tematy niekoniecznie w 100% związane z muzyką, np transport kolejowy, astronomia itp.
Zobacz profil autora
darius_Er
PostWysłany: Czw 19:58, 10 Kwi 2008 Powrót do góry


Dołączył: 24 Paź 2005

Posty: 735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: 43400

Kamyk aka KAMISHI napisał:
Wielu z nas porusza tutaj tematy niekoniecznie w 100% związane z muzyką


a kto najwiecej robi off tematów ?
Zobacz profil autora
Kamyk aka KAMISHI
PostWysłany: Czw 22:31, 10 Kwi 2008 Powrót do góry


Dołączył: 21 Lis 2005

Posty: 2742
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Będzin Syberka / Katowice Sokolska

Dział Global idealnie nadaje się na rozmowy spoza kręgu muzyki.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum -=[ BUNKIER ]=- Strona Główna -> gLoBaL Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB :: phore theme by Kisioł. Bearshare